כניסה לעולם האקדמיה

נכתב ע"י

הגעתי ללימודים אחרי שחייתי קצת את החיים, שירות צבאי ממושך, טיול של חצי שנה בדרום אמריקה ועוד שלל חוויות. הגעתי כשאני יודעת שזהו, זמני ללמוד הגיע ואני מוכנה לכך יותר מתמיד.

אמנם הכניסה שלי לעולם האקדמיה הייתה יחסית חלקה, עמדתי ברף מלכתחילה ללא תנאים, ללא קורסי קדם נדרשים וללא מכינה. אך לאחר זמן רב שבו לא נגעתי בחומר לימודי, אפשר לומר מתקופת התיכון, קיבלתי הלם התחלתי.

כל מי ששמע שאני הולכת ללמוד הנדסת חשמל בבן גוריון היה מאוד מופתע , אפשר לומר, וכולם ידעו להכין אותי, לשאול איך בחורה הולכת ללמוד מקצוע כזה ולומר שהמקצוע קשה ודורש השקעה רבה. אך כל זה לא הלחיץ אותי, ידעתי שיש בי את היכולת ללמוד ולהבין והצליח.

מאוד התרגשתי ביום הראשון והבנתי שאין הרבה הכנות, נכנסים לכיתה והמרצה מתחיל לזרום עם החומר ללא הפסקה. האימרות של כל אותם אנשים הדהדו לי בראש וגרמו לי לחשש, אך מהר מאוד הבנתי שאסור לי לתת לזה להשפיע עלי, לתת את כל כולי ולהראות לכולם שאני אכן יכולה במבחן התוצאה.

הלימודים בנוסף לכל, גורמים לך להכיר לאנשים מדהימים שגורמים לך להבין שכולנו באותה סירה וכולנו רוצים להצליח, ואנו נעזור אחד לשני כדי לעשות זאת.

לאט לאט, התחלתי להבין את העולם אליו נכנסתי, לעמוד במטלות, ללמוד לבחנים, הגשת שיעורי בית בזמנים הדרושים ותחושת הביטחון המשיכה לעלות. ואז הבנתי, הבנתי שזהו מקומי, אני נהנת מלמידה של דברים חדשים כל יום, והידיעה שיש בפני עוד כל כך הרבה ידע שטרם נחשף.

כל דבר חדש נראה מוזר, שונה ומעלה חששות בהתחלה, אך אם לא ננסה ונתעלה מעל הפחדים והחששות לא נבין כמה טוב יש מעבר, וכמה זה יכול להועיל לנו. אל תתנו אף פעם לפחד לשתק אתכם ולמנוע ממכם להתקדם לכל מקום שתרצו.