סמסטר א' שנה ב'

נכתב ע"י

תחילת השנה הזו הייתה מבחינתי יותר בסימן מאבק.. בעיקר משום שלמרבית הקורסים לא ממש התחברתי. בשונה משנה שעברה הרגשתי שיותר נתנו דגש לקורסים מעולם הביוטכנולוגיה ופחות מעולם ההנדסה, והשילוב של ההנדסה פחות הורגש… מכיוון שאני מאוד אוהבת מספרים היה לי קשה להשקיע את כל כולי בלמידה כי התפיסה שלי במתמטיקה טובה יותר מאשר בקורסים כדוגמת ביוכימיה, תרמו דינמיקה וכדומה. כדי לאפשר לעצמי להתמקד בלמידה ולא לזלזל בה נעזרתי הרבה בחברים ולמדתי יותר בספריה מאשר בבית, מה שהקל על חווית הלמידה. תוך כדי הסמסטר עבדתי בערך 3 פעמים בשבוע ובנוסף התנדבתי בסניף הועד למלחמה באיידס במערך הייעוץ. במהלך משמרת של התנדבות אני מייעצת לגבי סוגי הבדיקות הקיימות עבור וירוס HIV לציבור שמגיע להיבדק, ועונה על שאלות בקו הטלפוני הפתוח – בכל נושא שעשוי להיות קשור. ניסיתי להתרגל מחדש לעשייה של כמה דברים במקביל ללימודים כמו שהייתי רגילה בתקופת התיכון. בשלב זה אנחנו בתקופת מבחנים עדיין כך שאין לי עדיין את היכולת לגזור מסקנות לגבי השפעת העבודה וההתנדבות על הציונים, אבל אין ספק שבהשוואה לשנה שעברתי הקדשתי פחות שעות ללמידה, אולי גם מפני שלמדתי לייעל את הלמידה לטווח שעות מצומצם יותר, מהניסיון של שנה באקדמיה.

החלק היותר קשה בעייני הסמסטר הזה היה לאו דווקא תקופת המבחנים אלא המעבדה. הופתעתי לגלות כי השלבים בכל ניסוי לא היו תמיד פשוטים להבנה, גם אם על פניו הפרוטוקול היה נראה ברור יחסית. בזמן המעבדה עצמה נחשפתי לעוד ועוד אינפורמציה לגבי כל שלב והאתגר מבחינתי היה לעמוד בקצב של להבין וליישם תוך כדי. על אף שזהו קורס עם מספר נקודות זכות נמוך יחסית הוא בעיניי תובעני לא פחות מאחרים ומצריך רמת ריכוז גבוהה באותה מידה אם לא יותר. אם מצאתי את עצמי עושה איזשהו שלב ניסוי מבלי להבין אותו עד הסוף, אחר כך נתקלתי בקשיים בכתיבת ההסבר הנלווה לו בדו"ח המסכם. מבחינה זו בעיניי זה הקורס האנליטי ביותר שהיה לי הסמסטר.

חברתית כמובן שהכי טוב לי בבאר שבע, ועם כל החברים והמשפחה במרכז, הסמסטר נשארתי הכי הרבה זמן כאן ברצף-כמעט חודש וחצי.. החברים שליוו אותי שנה שעברה ממשיכים לעזור, לשמח ולהיות חלק מהשגרה שלי כאן. בנוסף מעצם העבודה וההתנדבות הכרתי עוד אנשים שגרמו לחוויה שלי בבאר שבע להיות אפילו יותר חיובית, ולתחושת העצמאות להתעצם.