ניר נוריאל

אגרואקולוגיה, בריאות הצמח וביוטכנולוגיה של החקלאות

ציטוט שמעורר בך השראה

אם ההזדמנות אינה מקישה על דלתך, צור דלת׳׳ – קורט קוביין"

עובדה מעניינת שלא יודעים עליך

ב-2022 הלכתי את שביל הרכס הפסיפי בארה׳׳ב (שביל של 4300 ק׳׳מ)

מהן השאיפות העתידיות או החלומות שלך?

בעוד 10 שנים, אני רואה את עצמי בעל חברת סטרטאפ בתחום האגרוטק. עיקר מטרתה של החברה תהיה פיתוח פתרונות טכנולוגים אוניברסליים. פתרונות אשר ניתן ליישם בקלות ובמהירות בשלל מדינות בעולם (בעיקר מדינות מתפתחות ומדינות עולם שלישי המתמודדות עם חסך תזונתי ותנאי אקלים קשים).
אני מצפה להגיע לאותן מדינות ולעבוד בשיתוף פעולה כנה והדוק מול הגופים המקומיים (ממשלות, רשויות, ארגונים חברתיים) וארגון הבריאות העולמי.
שאיפתי היא למצוא שיטות להטמעת הטכנולוגיה שאפתח בצורה הדרגתית. כך, המקומיים יוכלו לבצע ולשגשג בעצמם, ללא תמיכה חיצונית מערבית ובכך יוכלו לפתח את מדינתם, לצמצם את הרעב, את איבוד השטחים והמשאבים הטבעיים לאזור וכמובן, הדבר יפתח את התעסוקה באותן מדינות.
אחת מהסיבות שבעקבותן בחרתי ללמוד אגרואקולוגיה ובריאות הצמח, היא שכאשר אני רואה את הכיוון אליו מתקדם העולם שלנו, זה מדאיג אותי. כמות האנשים בעולם עולה משנה לשנה (ובמדינות המתפתחות בצורה גבוהה יותר), שטחים חקלאיים ושטחי עיבוד מתמעטים (ביניהם הרס מואץ של יערות) וישנה כמובן בעיית ההתחממות הגלובלית.
אני מאמין שתחום האגרוטק הוא אחד המפתחות המרכזיים להצלחה ולקיום האנושות ואני רוצה לקחת בו חלק משמעותי ולהנגישו עד כמה שאפשר בצורה הטובה והמקצועית ביותר שאוכל.

עיר:

גן יאשיה